вторник, 23 юни 2026 г.

Как обучавах учениците си да мислят и защо мутро-комунистите ми забраниха да учителствам?


Как обучавах учениците си да мислят и защо мутро-комунистите ми забраниха да учителствам?


В гимназиите у нас учениците учат предмет психология (като част от философията), в който обаче проблемите около половете, секса и любовта се изучават само 1 (един!) час. (Сега Копейкин прокара поправка в закона, с която изобщо беше забранено в училищата да се обсъждат тия проблеми, явно някои смятат, че за секс младите не трябва да мислят и говорят, за секс трябва да мислят само дърдаците!) Както и да е, аз като учител по философия пък написах учебно помагало, наречено ЕРОТИКА И СВОБОДА (подзаглавие „Практическа психология на пола, секса и любовта“), което предлагах на учениците за самостоятелни или групови занимания и обсъждания. Помагалото има и онлайн-издание, и хартиено, тъй че гимназистите като чуваха за него, мигновено го намираха и започваха жадно да го четат. Работата е там, че в него темите са развити само под формата на поредици от въпроси, подходящи както за индивидуално осмисляне, така и за обсъждания в клас, в група. Както се досещате (излишно е да ви го казвам аз!), щом разлистеха това помагало, учениците в глас почваха да ме молят: „Хайде, господине, молим ви се, искаме още сега да обсъдим темата за…!), и почваха спор по коя тема искат да обсъждаме. Работата е там, че в тия часове учителят само играе ролята на арбитър в споровете, а учениците се разделят (според някакъв принцип!) на два „отбора“, между които започва състезание с цел победа. А състезанието се свеждаше до това единият отбор да зададе колкото се може по-труден (или по-неприятен!) въпрос на другия отбор, по който той или не може, или не иска да отговори; ако обаче отговори и то смело, получава точка, т.е. печели този тур; след това ролите се сменят, тия, които питаха, отговарят; и така няколко тура. Понеже жаждата за такъв род обмяна на чувства и мисли при младите е огромна, излишно е да казвам, че тия обсъждания или дискусии бяха най-разгорещени. (Който говореше простотии, изкарваше негативна точка за отбора си, т.е. биваше подлаган на натиск от групата си да си държи устата затворена – или да говори културно, възпитано. Няма нужда също така да обяснявам, че след като веднъж в даден клас правехме такова състезание, в следващите часове учениците неми позволяваха да поставям друга тема, разгорещено искаха да си продължат „състезанието“. Които се изявяваха в тия дискусии като знаещи и компетентни по сексуалната проблематика придобиваха самочувствието на „експерти по секс“, разбира се, на най-активните в дискусиите аз поставях хубави оценки (или им давах много точки, понеже прилагах е една доста добра точкова система за оценяване, която си измислих сам). Разбира се, в училището бързо се разчуваше новината „що за простотии стават в часовете по философия“, няма как, имаше и възмутени родители, а най-много се възмущаваше, естествено, директорката, щото учениците, като имаха толкова приятни часове по философия, взеха да роптаят защо часовете по другите часове (и учители). След 5-6-7 часа цикълът по обсъждания за пола, секса и любовта едва-едва свършваше, като това, разбира се, беше нарушение на „държавните стандарти, планове и програми“, за което аз обаче, като добър демагог, „си връзвах гащите“ ето как:
Когато учениците искаха и настояваха и този час да говорим за секс (аз предварително им казвах, че програмата разрешава за секс и любов да говорим само един час!), аз ги питах: „Аз нямам право сам да реша този въпрос, нямам нужните пълномощия за това, не мога да поема тази отговорност, но понеже сме демократична държава искате ли да гласуваме що да правим този час, по нова тема ли да говорим или да затвърждаваме знанията по предишната?“, учениците, разбира се, се съгласяваха, гласуваха и на тяхна отговорност ние „затвърждавахме знанията“, примерно, 5-6-7 часа. Няма как, в училището злите езици почнаха да говорят, че учителят по философия, разбира се, „нема начин да не е извратен“ щом като позволява на учениците да говорят за секс толкова часове. (Един вид аз, поради „извратеността“ си, съм бил, така да се каже, „получавал удоволствие“ да слушам „глупостите“ на младите, на младежите и девойките, което пък, разбира се, беше тъй приятно за директорката, която скоро подготви нещата за да ме уволни с мотива „нема качества да е учител“, т.е. „некадърен да е учител“!) И така, прочее, минаваха моите часове и по другите теми, правили сме какви ли не състезания и игри, класната стая е била и театър, и съдебна зала, и кафене, учениците с увлечение играеха всякакви роли, обучаваха се да разрешават най-сложни и интересни ЖИТЕЙСКИ И ЧОВЕШКИ КАЗУСИ, а не, потънали в скука и отвращение, да учат теоретични „общи приказки“ или разните там „философски“ глупотевини. Естествено, аз бях уволнен на два пъти заради тия мои иновации, съдът (Върховният!) отмени заповедта за уволнението ми, но после пак бях уволнен и със съдействието на самата „образователна“ институция (там властваха бодри мутро-комунистически калинки!) аз де факто бях остракиран от образованието, лишен от преподавателски права и за да не умра бях принуден да започна работа като… нощен пазач (какъвто съм и досега!). Особено гадно е това, че заради мен мутро-комунистите уволниха и моята съпруга, също учителка, с две магистратури, и нея не я допускат да учителства – щото ги е страх, че под мое влияние и та може да почне да преподава по „тъй лошите“ модерни западни обучителни технологии!!!
Спирам дотук. Исках да ви разкажа някои интересни случки в тия обсъждания в часовете по философия, които никога няма да забравя, но това ще го оставя за друг път, понеже пиша това на лаптопче във влака от Костенец до Пловдив и ако не спра да пиша, има опасност да изпусна гарата и да замина за… Бургас! До скоро!

понеделник, 22 юни 2026 г.

Познавате ли нашите звездни ПРОФЕСИОНАЛНИ БЕЗДЕЛНИЦИ или инфлуенсъри?


Познавате ли нашите звездни ПРОФЕСИОНАЛНИ БЕЗДЕЛНИЦИ или инфлуенсъри?


Дръзнах да кажа нещо срещу една звезда (Манол Глишев) и това предизвика буря от възмущение, разбира се, а мнозинството от демократичната общност се отврати от мен мълчаливо, разбира се, как иначе да се отврати; става дума за това, че Глишев, като "прероден Ботев", требвало било да ги издигнеме за... президент, моля ви се! Аз възразих, което се възприе общо взето като кощунство и като подлост, разбира се; но ето един коментар, на който си заслужаваше да отговоря; вижте и моя отговор (в който се съдържа описание на един нашенски феномен!)/

ВЪПРОС: Глишев принципно не е ли един от най-твърдо застъпените проевропейски настроени журналисти в България?

ОТГОВОР: Да, проевропейски е. Но се държи така, че да създава негативен образ на проевропейците. Разбирате ли къде е проблема? Има хашлашки изхвърляния. Което е не просто грозно, аз се плаша да не е злоумишлено. В смисъл, че някой да му плаща да работи в тази посока.

Както някои години наред плащаха на едно одиозно лице, на което беше възложена задачата да поддържа образа на "върл антикомунист", плюещ безпощадно по всички други антикомунисти (сякаш присвоило си правото да издава удостоверения кой е антикомунист и кой не е!), което лице обаче само по себе си въплъщаваше и въплъщава един възможно най-отвратителен образ на антикомуниста (в смисъл, че антикомунистите са не по-малко гадни, отвратителни и отблъскващи от комунистите!). Разбирате кой има полза от такива възприятия, нали?

И това лице, след като изпълняваше (и още изпълнява!) години наред тази длъжност, в същото време добре осребри (парично!) тази длъжност, много наивници, повярвали в неговия "тъй светъл образ" му бутаха пари, плащаха му самолетни билети да обиколи света и да се излежава по плажове и хотели, т.е. това лице превърна "антикомунизма" си в занаят, в доходна професия или служба.

Кое е това лице се сетете сам (то има няколко такива, но това е най-"изтъкнатото", тъй да се рече!)...

И още нещо има: дразни много това, че Глишев в своите акаунти постоянно проси пари. Нормалното е човек да работи нещо, да има заплата, а не да безделничи (представяйки се за поет или за писател!) и да иска парична подкрепа от феновете си и то именно в качеството си на "професионален протестър", моля ви се! (Доживяхме свинството протестирането да е добре платена професия!) У нас е пълно с инфлуенсъри, които станаха инфлуенсъри само и само за да не работят нищо, да безделничат, а да получават хубави пари от идиотите, които им пращат пари било заради това, че имат хубави мускули, било че имат "безкомпромисно револуционни мисли", било заради някаква друга простотия (какви хубави манджи умее да готви, да речем!).

Това ПЛАТЕНО БЕЗДЕЛНИЧЕНЕ е нещо много разпространено, за жалост: 80% от завършващите гимназисти и гимназистки заявиха наскоро в една анкета, че искат да "работят" като... инфлуенсъри, това, моля ви се, било най-желаната "професия"!!! Тъпотия до шия! Която обаче се насади от такива като Глишев, Карбовски, Киро Брейка и прочие "велики инфлуенсъри".

петък, 19 юни 2026 г.

Защо мутро-комунистите ме репресираха по време на бойковистко-мутренския режим?


Защо мутро-комунистите ме репресираха по време на бойковистко-мутренския режим?


Като напиша някакъв коментар (аз от много години съм публичен философ, не мълча, а открито казвам и пиша какво мисля, просто си върша работата като философ!), тия, които ме мразят, имам предвид копейкаджиите, побесняват от злоба и почват да дърдорят: "Хей, не го слушайте този, той е доказан некадърник, уволнявали са го като учител, той не е наред с акъло и т.н.!", това е всеки ден. По тази причина ми се налага да казвам защо са ме уволнявали по време на бойковистко-мутренския режим (въпреки че аз дадох пълна гласност на ставащото още когато мутро-комунистическите властващи в образованието калинки вилнееха срещу мен, всичко това се пази в блога и в книгите ми!); ето какво написах преди малко когато една комуноидна душа пак си изля злобата срещу моята скромна особа:

Мен, таваришч, мутрите ме изгониха щото съм личност, т.е. щото не съм мижитурка. И щото съвестно си вършех работата като учител по философия и гражданско образование. Те беснееха години наред, че моите ученици имаха условия да се обучават да мислят самостоятелно и свободно, т.е. да полагат грижи да станат достойни личности. Е, мутрите ме подложиха на репресии, уволняваха ме, съдът ме връщаше на работа, те пак ме уволняваха. Но това е моята най-голяма награда - и това е най-ценното мое признание! Който е личност, който е кадърен, у Нашенско го мразят и го гонят. Това поне не сте ли го разбрали още?! Ето, казах ви го, запомнете го...